Literacki Woodstock

Ogólnopolski Zlot Członków Dyskusyjnych Klubów Książki
Wrocław, 27-31 lipca 2016

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 wraz z Instytutem Książki, chcąc uczcić 10-lecie istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki oraz uświetnić wydarzenia zawiązane z kadencją Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO, przygotowali wielkie artystyczne wydarzenie, „Literacki Woodstock”. Odbędzie się on we Wrocławiu, w dniach 27-31 lipca 2016 roku.

Literacki Woodstock to ogólnopolski zlot członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, a także ludzi z nimi związanych. Ma być on okazją do integracji klubowiczów z całej Polski, ale też do kolejnych, niezapomnianych spotkań z literaturą i jej twórcami.

Specjalnie z okazji zlotu przygotowaliśmy:

bot_5nietypowe spotkania autorskie z pisarzami najchętniej czytanymi w Dyskusyjnych Klubach Książki;
bot_5wydarzenia na wrocławskim rynku, podczas których odbędzie się pierwsze, nieoficjalne jeszcze, wykonanie hymnu książki;
bot_5klubowe spotkania w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich (w tym roku gościem honorowym będą pisarze z Hiszpanii);
bot_5w ramach „Niezbędnika moderatora” wykłady, prelekcje, dyskusje poświęcone literaturze.

W czwartkowy wieczór (28 lipca 2016 roku) odbędzie się wielka Gala Dyskusyjnych Klubów Książki, połączona z koncertem Pablopavo i Ludzików, podczas której wręczone zostaną nagrody Dyskusyjnych Klubów Książki dla najbardziej poczytny autorów w dziedzinie:
bot_5literatury pięknej
bot_5literatury non-fiction
bot_5literatury dla dzieci i młodzieży

A wszystko na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz na wrocławskim rynku.