Hymn książki

Hymn na 1000 głosów

W piękne sobotnie przedpołudnie, na Wrocławskim Rynku, trzeciego dnia Literackiego Woodstocku, po raz pierwszy przed publicznością zabrzmi ŚWIATOWY HYMN KSIĄŻKI UNESCO!

Będzie to wydarzenie historyczne. Muzyka skomponowana przez jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów – Jana Kanty Pawluśkiewicza, słowa napisane przez Tadeusza Różewicza, kilkuset śpiewaków z całej Polski zrzeszonych w prestiżowym projekcie Singing Europe, ogromna scena, tysiąc krzeseł i… tysiąc gorących czytelniczych serc członków Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski dzielnie towarzyszących zawodowym śpiewakom i orkiestrze. Wszyscy zjednoczeni w hymnie miłości do książki.

Każdy kraj ma swój hymn, mają go też przeróżne wydarzenia, mistrzostwa Europy w piłce nożnej i oczywiście Unia Europejska. Hymn Książki UNESCO powstał w tym roku we Wrocławiu i już zawsze będzie śpiewany we wszystkich przyszłych Stolicach Książki. Ale to pierwsze wykonanie zdarza się tylko raz. W ramach Literackiego Woodstocku przeprowadzimy warsztaty w których członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki, jako pierwsi na całym świecie, będą mogli się go nauczyć, a następnie pod okiem reżysera wspólnie wystąpić na Rynku 30 lipca. Bądźcie tam z nami – ciałem, duchem, umysłem i… głosem! To będzie niezapomniane przeżycie.