Danuta Wałęsa gościem specjalnym Literackiego Woodstocku!

30 lipca na wrocławskim Rynku o godzinie 12:45 zapraszamy wszystkich na spotkanie pt.Autobiografia – spotkanie z Danutą Wałęsą. W roli głównej oczywiście tytułowa bohaterka, a rozmowę poprowadzi Piotr Adamowicz. Aktywny udział w wydarzeniu będzie mieć również publiczność. Za potokiem ich pytań podążać będzie rozmowa zaproszonych gości.

Książka „Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice” wydana w 2011 roku w przeciągu zaledwie kilku miesięcy stała się bestsellerem i do dnia dzisiejszego jest jednym z najlepiej sprzedających się tytułów. Wspomnienia byłej pierwszej damy, żony legendarnego przywódcy „Solidarności”, spisane we współpracy z Piotrem Adamowiczem, okazały się literackim fenomenem. Opowieść Danuty Wałęsy jest równie zwyczajna co niezwykła, bo mówi o prostej dziewczynie, która z dnia na dzień stała się osobą publiczną. Wielokrotnie nagradzana i zapraszana na liczne spotkania nigdy nie chciała się szczególnie wyróżniać, jednak historia zadecydowała inaczej.

Sama o sobie w książce mówi: „Nie prowadzę samochodu, nie mam doradców, nie mam biura, które by organizowało moja działalność. Jestem typową mamą i babcią. I taką osobą chcę pozostać”.

Czy taka pozostała? Przekonamy się 30 lipca, tuż po próbie generalnej Światowego Hymnu Książki UNESCO. Zaprasza Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016!

danuta-walesa-1469432397